51. doroczne spotkanie Europejskiej Grupy Roboczej ds. Psychospołecznych Aspektów Dzieci z Przewlekłą Niewydolnością Nerek (EWOPA)

EWOPA jest multidyscyplinarną grupą zainteresowaną opieką psychospołeczną nad dziećmi i młodzieżą z przewlekłą chorobą nerek (CKD). CKD w dzieciństwie jest rzadkim schorzeniem znajdującym się w centrum zainteresowania European Rare Kidney Disease Reference Network (ERKNet). Spotkanie EWOPA jest w pełni zgodne z misją ERKNet, polegającą na promowaniu interdyscyplinarnej opieki i badań skoncentrowanych na potrzebach pacjentów. 

Dlatego też EWOPA, Belgijskie Towarzystwo Nefrologów Dziecięcych (BPN) oraz ośrodki członkowskie ERKNet: Leuven, Ghent i Heidelberg połączą siły w organizacji 51. dorocznego spotkania EWOPA! Konferencja odbędzie się na miejscu w Szpitalu Uniwersyteckim w Leuven w dniach 8-10 czerwca 2023 roku. 

Wydarzenie jest wspierane przez Europejskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej (ESPN). 

Zapraszamy wszystkich interesariuszy opiekujących się dziećmi z CKD do udziału, zarówno w postaci doniesień naukowych, jak i prezentacji działań, interwencji i doświadczeń z codziennej praktyki klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii psychospołecznych i wielodyscyplinarnej opieki nad dziećmi i młodzieżą z CKD .

W celu rejestracji i przesłania abstraktów prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej: www.ewopa2023.org


Back

Events

EURODIS Webinar: Patient Representatives Involvement in the ERN Evaluation

Exchange of Good Practice webinar

Read more

7. doroczne spotkanie ERKNet

Coroczne spotkanie ERKNet jest wydarzeniem, podczas którego pracownicy służby zdrowia i ePAGs spędzają 2 dni na omawianiu nowych podejść badawczych,…

Read more

49th Certain/ERKNet Workshop

Interdisciplinary Study Group Renal Transplantation in Paediatrics

ONLINE MEETING

Read more

[ONLY IN GERMAN] Familien Nephro Symposium 2023

Das 3. Familien-Nephro-Symposium wird am 13. und 14. Mai 2023 in Heidelberg stattfinden! - Anmeldeschluss ist am 15. April 2023!

Read more

51. doroczne spotkanie Europejskiej Grupy Roboczej ds. Psychospołecznych Aspektów Dzieci z Przewlekłą Niewydolnością Nerek (EWOPA)

EWOPA jest multidyscyplinarną grupą zainteresowaną opieką psychospołeczną nad dziećmi i młodzieżą z przewlekłą chorobą nerek (CKD). CKD w dzieciństwie…

Read more

[ONLY IN GERMAN] Patiententag für aHUS und C3-Glomerulopathie/MPGN 2023

Das Patiententag für aHUS und C3-Glomerulopathie/MPGN wird am 23. September 2023 in Heidelberg stattfinden! - Anmeldeschluss ist am 30.06.2023.

Read more

[ONLY IN SPANISH] 53 Congreso de la Sociedad Española de Nefrología

Descubra el futuro de la nefrología en el corazón de Palma de Mallorca, del 11 al 13 de noviembre!

Read more

[ONLY IN GERMAN] Wenn es um die Nieren geht

Infotag zum nephrotischen Syndrom

Read more