51. doroczne spotkanie Europejskiej Grupy Roboczej ds. Psychospołecznych Aspektów Dzieci z Przewlekłą Niewydolnością Nerek (EWOPA)

EWOPA jest multidyscyplinarną grupą zainteresowaną opieką psychospołeczną nad dziećmi i młodzieżą z przewlekłą chorobą nerek (CKD). CKD w dzieciństwie jest rzadkim schorzeniem znajdującym się w centrum zainteresowania European Rare Kidney Disease Reference Network (ERKNet). Spotkanie EWOPA jest w pełni zgodne z misją ERKNet, polegającą na promowaniu interdyscyplinarnej opieki i badań skoncentrowanych na potrzebach pacjentów. 

Dlatego też EWOPA, Belgijskie Towarzystwo Nefrologów Dziecięcych (BPN) oraz ośrodki członkowskie ERKNet: Leuven, Ghent i Heidelberg połączą siły w organizacji 51. dorocznego spotkania EWOPA! Konferencja odbędzie się na miejscu w Szpitalu Uniwersyteckim w Leuven w dniach 8-10 czerwca 2023 roku. 

Wydarzenie jest wspierane przez Europejskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej (ESPN). 

Zapraszamy wszystkich interesariuszy opiekujących się dziećmi z CKD do udziału, zarówno w postaci doniesień naukowych, jak i prezentacji działań, interwencji i doświadczeń z codziennej praktyki klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii psychospołecznych i wielodyscyplinarnej opieki nad dziećmi i młodzieżą z CKD .

W celu rejestracji i przesłania abstraktów prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej: www.ewopa2023.org


Back

Events

EURODIS Webinar: Patient Representatives Involvement in the ERN Evaluation

Exchange of Good Practice webinar

Read more

7. doroczne spotkanie ERKNet

Coroczne spotkanie ERKNet jest wydarzeniem, podczas którego pracownicy służby zdrowia i ePAGs spędzają 2 dni na omawianiu nowych podejść badawczych,…

Read more

49th Certain/ERKNet Workshop

Interdisciplinary Study Group Renal Transplantation in Paediatrics

ONLINE MEETING

Read more

[ONLY IN GERMAN] Familien Nephro Symposium 2023

Das 3. Familien-Nephro-Symposium wird am 13. und 14. Mai 2023 in Heidelberg stattfinden! - Anmeldeschluss ist am 15. April 2023!

Read more

51. doroczne spotkanie Europejskiej Grupy Roboczej ds. Psychospołecznych Aspektów Dzieci z Przewlekłą Niewydolnością Nerek (EWOPA)

EWOPA jest multidyscyplinarną grupą zainteresowaną opieką psychospołeczną nad dziećmi i młodzieżą z przewlekłą chorobą nerek (CKD). CKD w dzieciństwie…

Read more

[ONLY IN GERMAN] Patiententag für aHUS und C3-Glomerulopathie/MPGN 2023

Das Patiententag für aHUS und C3-Glomerulopathie/MPGN wird am 23. September 2023 in Heidelberg stattfinden! - Anmeldeschluss ist am 30.06.2023.

Read more

[ONLY IN SPANISH] 53 Congreso de la Sociedad Española de Nefrología

Descubra el futuro de la nefrología en el corazón de Palma de Mallorca, del 11 al 13 de noviembre!

Read more

[ONLY IN GERMAN] Wenn es um die Nieren geht

Infotag zum nephrotischen Syndrom

Read more

ERKNet/EURORDIS Webinar: "Patient Involvement in Guidelines" by Matt Johnson

We invite you to attend an insightful webinar delivered by Matt Bolz-Johnson, focusing on patient engagement in guideline development.

Read more

First HLRCC Symposium 2024

Join us on June 20th, 2024, for the first HLRCC Symposium to improve diagnosis and treatment of HLRCC.

Read more